Rubriky
Sport

Manchester United chce posílit. Jaká je situace na Old Trafford?

Manchester United loni skončil druhý a zdá se, že přestavba kádru pod Ole Gunnarem Solskjaerem, je na dobré cestě. Týmu z Old Trafford výrazně pomohlo angažování Bruna Fernandese, který se ihned zařadil mezi nejlepší hráče v lize. A v příští sezoně na to nebude sám – vedení klubu totiž přivedlo vysněného Jadona Sancha. Tento anglická zázrak poslední sezony trávil v německém Dortmundu. Tam se ihned etabloval mezi nejlepší hráče Bundesligy, což přilákalo pozornost mnoha velkoklubů. Eminentní zájem o jeho služby měli Rudí ďáblové již loni. Po dlouhých eskapádách jeho přestup nevyšel a strávil další rok ve Vestfálsku. Zlom přišel až tento měsíc. Manchester United o služby anglického reprezentanta stál i nadále a sám Sancho dal vedení Dortmundu jasně najevo, že chce odejít. Michael Zorc tak našel s vedením United společnou řeč a Sancho se stěhuje. Částka by se měla pohybovat okolo 85 milionů eur.

old trafford

A kdo dál?

To však není vše. Podle mnoha zpráv by si Ole Gunnar Solskjaer přál minimálně další dvě posily. A obě by měly být do defenzivní formace. Aktuálně je přestupovou prioritou Raphael Varane z Realu Madrid. Tento francouzský stoper měl svému klubu oznámit, že chce po mnoha letech změnit prostředí. Podle zákulisních informací je jeho prioritou právě Manchester United. Známý italský novinář Fabrizio Romano tvrdí, že osobní podmínky nejsou překážkou a dohoda nebude problém. Stačí se tak domluvit na přestupové částce. Vedení United kontaktovalo Real Madrid. Bílý balet však čeká, až se Varane vrátí z dovolené, aby si popovídal s novým manažerem Carlem Ancelottim. Red Devils doufají, že přestup dotáhnou, nicméně už si vytipovali případné náhradníky. Těmi by měli být Jules Koundé, Pau Torres nebo Cristian Romero.

fotbalista míč

A co pravý bek?

Druhou posilou, kterou shání Solskjaer, je pravý bek. Mezi kandidáty je na prvním místě Kieran Trippier z Atletica Madrid. Ten oznámil vedení španělského mistra, že se chce vrátit do Anglie. To se Atleticu příliš nelíbí a nasadilo na brzy jednatřicetiletého obránce 40 milionovou cenovku. S touto cenou ale nesouhlasí vedení Rudých ďáblů a za takových podmínek by Trippier nepřestoupil. Kluby by i nadále měly rokovat o podmínkách přestupu, ale dohoda bude pravděpodobně složitější, než v případě Raphaela Varana.  Ani to by však nemusela být poslední posila. Velice nahlas se totiž začíná spekulovat o odchodu francouzského super talentu Eduarda Camavingy. Tomu příští rok končí smlouva v Rennes a dopředu proklamoval, že jí nehodlá prodlužovat. Francouzský tým se tak pravděpodobně bude snažit jej udat letos, aby neodešel zdarma. Pole position by měl mít právě Manchester United. Kromě toho, že hledá zkvalitnění středové řady, po EURU se výrazně začalo spekulovat o odchodu Paula Pogby. O jeho služby má zájem PSG a mělo již dojít k úvodním jednáním.