Centrální vysavač aneb láska na první vysávání

Luxování nenáleží mezi zrovna oblíbenou domácí činnost. I když technika jde ve vývoji neustále vpřed a snaží se i domácí práce usnadnit, beztak vysávání stále pokulhává se svou popularitou. K dostání na trhu jsou pomocníci nejen v podobě různých druhů a typů klasického vysavače či robotického přístroje. Ovšem to neplatí pro centrální vysavač.

vysavač
 
Co je centrální vysavač a v čem tkví jeho unikátnost?
 
Jedná se o specifický druh vysavače, kdy jeho hlavní sací element – jádro vysavače je umístěno mimo obytný prostor vašeho domu či bytu, tj. nejčastěji v garáži nebo ve sklepě. Veškerý výstupní proudící vzduch je veden mimo obytnou část. Vše je řešeno prostřednictvím plastových trubek, které jsou rozvedeny do celého domu. Zakončeny jsou spínací zásuvkou. Tyto trubky jsou v podstatě věčné. Investice do centrálního vysavače se rozhodně vyplatí. Jedná se o efektivní, ale rovněž pohodlné vysávání s mnoha význačnými přednostmi oproti ostatním vysavačům.
 
Jak se pracuje s centrálním vysavačem?
 
Skvěle! Podstatným přínosem je velmi snadná manipulace. Není třeba tahání se s vysavačem coby jádrem zařízení, zde jen máte k dispozici lehkou dlouhou hadici. Snadnější a lehčí už to ani být nemůže. Luxování s centrálním vysavačem je zábavné, a především velmi účinné. Některé typy centrálního vysávače disponují funkcí i na vysávání vody. Odpadá vám rovněž starost s výměnou sáčků do vysavače. Zde není třeba! Nezanedbatelným faktem je rovněž, že i když efektivnost přístroje je mnohem vyšší než u běžného mobilního vysavače, tak spotřeba energie zůstává stejná. Naopak! S centrálním vysavačem máte vysáto o polovinu v kratším čase!

trubice
 
Výhody centrálního vysavače
 
·         značně delší životnost produktu,
·         tichý chod přístroje,
·         vhodné rovněž pro alergiky – tj. zdravější varianta vysávání,
·         absence víření prachu v obytných prostorech,
·         operativnější a velmi snadná manipulace a obsluha stroje,
·         v případě závady, velmi snadná a rychlá oprava,
·         úspora času.