Rubriky
Byt a dům

Jak postupovat při zařizování ložnice? Na co je nutné se zaměřit, aby byla dokonalá?

Základem toho, aby se nám dobře žilo, je mít dobře vybavenou domácnost. Jděte pokoj po pokoji, ale nezapomeňte hlavně na ložnici. Jak má vypadat? 

Jak postupovat při zařizování ložnice? Na co je nutné se zaměřit, aby byla dokonalá? 

Doma děláme spoustu věcí, ale hlavně se musíme doma dobře vyspat. Proto je nutné mít doma skvěle vybavenou ložnici, ve které se spí prostě dokonale. Jak na to? Co můžete udělat proto, aby se vám v ložnici nejen dobře spalo ale i odpočívalo? Určitě to nepodceňujte, vždyť doma nám jde o odpočinek především. A kvalitní spánek je důležitý pro to, abychom mohli dobře fungovat po celý den. Takže na co se musíte zaměřit? 

jednoduše vybavená ložnice

Co nesmí v ložnici chybět? Přece postel! 

Jistě bez postele by to nemohla být ložnice, takže postel je zkrátka základ. A od té se odvíjejte. Vyberte si takovou postel, která pro vás bude pohodlná ale i vzhledově příjemná. Někdo má raději vyšší poste, někdo preferuje tu nižší, u někoho rozhodujte to, zda má postel úložný prostor, zda má čelo nebo třeba jestli je ze dřeva. Dřevěné postele jsou oblíbené, protože dřevo je přírodním materiálem a na takovém se nejlépe spí. Pak přejděte na výběr roštu a samozřejmě i vhodné matrace. Matraci by každý měl vybírat individuálně dle svých potřeb, to znamená, že ani vy ani partner u manželské postele nemusíte mít stejnou matraci. 

stylová ložnice

A co pak? Ten zbytek!

I postel může být různě veliká, takže na rozměrech rovněž záleží. A podle toho, kolik místa zbude, až postel umístíte se pusťte do dalšího vybavování. Určitě nesmí chybět dobrá a dostatečně velká skříň, noční stolky u postele ale poté už se můžete věnovat asi tomu nejpříjemnějšímu. Doplňkům a dekoracím. Ty vám totiž ložnici zútulní. 

Na postel se nebojte pořídit i moderní přehoz, opravdu to není jen záležitostí let minulých, pořád můžete na svou postel pořídit nějakou parádu. Určitě se obklopte i polštářky a do ložnice rovněž patří drobné dekorace, které by měly být hlavně osobního rázu. Fotky na stěnu také nezapomeňte pověsit. 

Ložnice je pro každého důležitá, a proto by měla být naprosto dokonalá. 

Rubriky
Byt a dům

Co můžete udělat, aby vám to doma vonělo? Ne vždy stačí voňavka z obchodu, tohle vyzkoušejte!

Nemůžete se zbavit zápachu ve své domácnosti? Proč nám to někdy doma nepříjemně zavání a jak si s těmi pachy poradit? Co vždy zaručeně funguje? 

Co můžete udělat, aby vám to doma vonělo? Ne vždy stačí voňavka z obchodu, tohle vyzkoušejte! 

Krásně svěží a voňavou domácnost by si přál mít každý z nás, ale někdy se po příchodu domů, nestačíme divit. Doma může zapáchat cokoliv, pachy se drží v lednici ale i ve starších šatních skříních, na nábytku nebo v kobercích či sedacích soupravách. Možná jste už vyzkoušeli nejrůznější přípravky z obchodů, vždyť osvěžovače vzduchu se dají koupit zcela běžně. Jenže ne vždy tyhle voňavé věci z obchoďáků skutečně pomáhají. Co tedy vyzkoušet a jak se proti zápachu v domácnosti bránit? 

provoňte domov

Odkud to jde? 

Pokud máte doma kuřáky, může to být právě cigaretový kouř, co vám doma nevoní. Určitě je vždy lepší, poslat kuřáka na cigaretu ven nebo na balkon, pokud si ale přeci jen nemůžete cigaretu doma odpustit, vsaďte na citrusové slupky. Slupky z pomeranče, mandarinky, citronu, limetky nebo grepu nikdy nevyhazujte a naopak si je nasušte. Vůně z citrusů je silná a navíc vám dokonale pohltí cigaretový odér. Citrusové slupky můžete rozmístit po domě, můžete je dát do pytlíčku a rozvěsit anebo je zkuste nasypat do misky a umístit do místnosti, kde se kouří. Nepříjemný zápach z cigaretového kouře, který se doma drží, i když dobře vyvětráte, bude rázem pryč. 

Jenže ne každý doma kouří a příčinou zápachu v domácnosti může být více. Hodně často je zdrojem lednice, v tom případě, dejte do lednice malou misku nebo talířek, kam nasypete jedlou sodu. Jedlá soda vytáhne nepříjemné pachy a pohltí je a to nejen v lednici. Pokud máte doma starší koberce nebo křesla a sedací soupravu, nasypte na ně jedlou sodu a nechte ji chvíli působit. Sodu pak jen vysajete vysavačem. 

sušené květiny

Co se starším nábytkem? 

Pokud máte starší dům a v něm i starší nábytek, může se vám zdát, že cítíte zatuchlinu. Ta může ulpět i na oblečení. V tomto případě vám pomůže opět soda nebo ocet. Octem, který smícháte z vodou je dobré omýt podlahy a také nábytek, pachu se okamžitě zbavíte. Využít můžete i nasušené bylinky, do skříní se často dávají pytlíčky se sušenou levandulí, což vás ochrání i před moly. Zkusit pak můžete i mletou kávu, kterou můžete taktéž nasypat do malé nádobky a umístit ve skříni nebo po domě. 

Tyhle ty triky mnohdy zaberou lépe a rychleji, než ty nejlepší osvěžovače vzduchu. Nasušit si můžete i nejrůznější směs bylinek a květin a pak jen stačí směs naaranžovat a umístit do místností. Až přijdete domů, konečně ucítíte onu svěží vůni. 

Rubriky
Byt a dům

Je lepší investicí koupě bytu, či rodinného domu?

Koupě nemovitosti není zrovna malá investice, a mnoha lidem se dnes nepoštěstí ani to, že by si mohli vybírat. Pokud však máte možnost pořídit si vlastní bydlení, nejspíš se rozhodujete mezi bytem, a domem. Obojí má totiž své pro a proti. Jaká to jsou?

Rodinný dům

Nespornou výhodou většiny rodinných domů je fakt, že k nim náleží i kousek, či dokonce kus dalšího pozemku, tedy zahrada. Mít vlastní zahradu rozhodně není k zahození, jelikož zde můžete mnohé vypěstovat, slunit se, pořídit si vlastní bazén, či dětské hřiště. Rovněž zde můžete pořádat grilovací sešlosti, využít své kutilské nadání, a spoustu dalších věcí. Mimo to bývají domy místem většího soukromí, jelikož zde není tolik vše slyšet, a na chodbě denně nepotkáváte sousedy, což mnozí také dovedou ocenit. Značnou nevýhodou je, že veškeré náklady na opravu, a nebude jich zrovna málo, padají jen a jen na vaši hlavu. Práce na domě totiž nikdy nekončí, a nejedná se o levnou záležitost. Jen co dokončíte jednu věc, rozbije se druhá. 

rodinný dům

Byt

Výhodou bydlení v bytě jsou pak rozhodně menší náklady na opravy, ale i bydlení. Bydlení v bytě je tedy pohodlnější variantou, a takzvaně bez práce, tudíž můžete volný čas trávit vždy dle svého. Nevýhodou pak je nedostatek prostoru, a rovněž soukromí. Moderní bytovky sice mají o něco tlustější stěny, avšak váš večírek na balkoně sousedé možná neocení. Některé bytové domy pak mají pro své rezidenty rezervována parkovací místa, ale ve většině případů se o parkování, zvláště pak ve městech, hodně bojuje. 

bytový dům

Jaká jsou tedy pro a proti, v čem je lepší byt, a v čem dům?

  • V bytě jsou menší náklady na bydlení.
  • V domě je vždy větší soukromí.
  • V bytě je méně práce.
  • Dům má vlastní zahradu, kam lze umístit cokoliv si přejete.
  • Dům má vlastní parkovací místo.
  • V domě můžete pořádat večírky.

Pokud tedy stojíte o soukromí, a rodinný život, je dům rozhodně lepší volbou. Pokud však neustále jezdíte za prací, a nechce se vám do nemovitosti investovat spousta času a peněz, vychází lépe byt.

Rubriky
Byt a dům

Myslete na to, čím svítíte

V dnešní době se platí téměř za všechno. Pokud tedy za něco platit musíte, měli byste si promyslet, zda je to vlastně nutné. Často se totiž stává, že lidé platí za něco, za co ve skutečnosti zrovna platit nemusí, což není ideální případ. A tak je to také se spotřebou elektrické energie. Každá domácnost má určitou spotřebu, s tím prostě nic neuděláte, to je jasné. Měli byste ale myslet na to, že témě vždy je možné spotřebu elektrické energie nějakým způsobem snížit.

Žárovky, které se Vám budou líbit
Jestli chcete začít nějakým snadným způsobem, rozhodně by bylo vhodné, kdybyste se zaměřili na to, čím doma svítíte. Hlavně v zimních měsících svítíme velice často a ve velkém množství, to se samozřejmě podepisuje také na spotřebě elektrické energie. Proto je dobré vybrat takové žárovky, jejichž spotřeba nebude zbytečně vysoká. A věřte tomu, že na takové žárovky zaručeně narazíte.
Chtějte to nejlepší
Třeba taková led žárovka 10w by se mohla líbit i Vám. Poskytne Vám velké množství světla, je spolehlivá a velice kvalitní. Zároveň ovšem nevyžaduje obrovský přísun elektrické energie. Když se na takový světelný zdroj spolehnete, můžete si být naprosto jistí tím, že vše bude v tom nejlepším pořádku a Vy si s ničím nebudete muset dělat těžkou hlavu.
Svítit se dá levněji

Uvidíte, že díky takovým světelným zdrojům budete zaručeně svítit mnohem levněji, to je jasné. Ušetříte tak svoje peníze, které budete moct využít nějakým lepším způsobem, což se zaručeně vyplatí. Buďte tedy opatrní a vybírejte spotřebiče do svojí domácnosti skutečně zodpovědně. Takový přístup bude vždy opravdu vhodný a Vy díky němu nebudete platit za něco, za co ve skutečnosti platit nemusíte.

Rubriky
Byt a dům

Moderní mobilní domy k celoročnímu užívání

Jste mladý pár a hledáte levné bydlení? Rádi byste se osamostatnili od rodičů a kráčeli ve společné cestě už jen samy?

mladý pár

Jak sehnat levné bydlení, abyste mohli letní dny trávit na zahradě popíjet čerstvě uvařenou kávu a radovat se s krásného slunného počasí. Našetřeno toho moc nemáte, ale uzavřít se v panelovém domě taky nechcete. Máme pro vás možnost jiného bydlení. V dnešní době velice rozšířené a jeho pořízení není tak moc nákladné, jako postavit klasický dům. Bydlete moderně a elegantně v dřevěných mobilních domech http://www.lavarohouse.cz/. Bude vám stačit vlastní pozemek a nemusí být v zastavitelné zóně. Jen vám na příslušném stavebním úřadu musí povolit si dům na pozemek umístit. Může to být zahrada nebo sad.

zahrada

Dům můžete mít k celoročnímu užívání nebo jen v letním období na rekreační užívání. Domy jsou kvalitně zatepleny a izolovány a proto mohou sloužit celý rok.  Je to jen na vás, kterou variantu zvolíte. Naše firma nabízí několik typů domu.

Domy skladem jsou již vyrobeny a můžete je vidět na našich prodejnách. V České republice máme tři pobočky. Dále tu máme Lavaro domy, které jsou určeny k celoročnímu užívání. Mají kvalitní ocelový podvozek a můžete je mít buď vybavené, nebo bez vybavení a dovybavit si je samy podle svého. Pak máme domy Platinum a Grande, které patří mezi naše luxusní stavby a jejich pořízení je nákladnější. Domy se dají zkolaudovat, protože jsou stavěny podle stavebního zákonu. Poslední verzí jsou Relax domy. Na našich stránkách si můžete dům vizuálně postavit a navolit si jeho venkovní vzhled. Neváhejte a koukněte se na naši nabídku mobilních domů. Bydlete levně, ale přitom moderně. Mobilní domy jsou od klasických domů k nerozeznání. S domy budete spokojeni a budete mít dostatek prostoru. Zvolte pro svůj život jiný styl bydlení s pohybem na zahradě.

Rubriky
Byt a dům

S moderními žárovkami budete spokojení i vy

Chcete se i vy obrátit na někoho, kdo vám dává vysoce kvalitní a moderní žárovky? Pokud je tomu tak, měli byste se vždy spolehnout na specialisty, kteří mají jak zkušenosti, tak i praxi a kterým jde o to, abyste se s nimi dohodnuli na všem potřebném. Díky tomu, že si najdete kvalitního partnera, který ví jak vám dávat tu nejvyšší kvalitu, bude všechno fungovat a budete se moci spolehnout, že nebudete ničeho litovat. Jednou z těch věcí, které byste měli vždy řešit a zajistit si to, že je pro vás toto řešení správnou volbou, jsou kvalitní patice. Díky tomu, že budete mít vybavení, které je pro vás vhodné, nebudete muset měnit objímky a instalace tak bude jednoduchá. Díky tomu je toto řešení velmi oblíbené a garantujeme, že pokud se na něj spolehnete i vy, budete mít jistotu, že se vám vyplatí na sto procent, a to hned z několika důvodů:
– Mají vysokou odolnost a dlouhou životnost
– Jsou klasickou paticí, která je užívaná
– Nemusíte se bát, že by nevydržely dlouhou dobu
– Jejich cena je velmi příjemnálbulb
Díky tomu se nebudete muset bát, že by pro vás nebylo toto řešení správné nebo že by nesplnilo všechna vaše přání a požadavky. Pokud se chcete i vy jednoduše přesvědčit o tomto všem, můžete se podívat do nabídky na https://www.lightpark.cz/led-zarovky/?par=patice|e27. Najdete tam mnoho různých modelů a informace a díky tomu si vybere i ten nejnáročnější zákazník to, co chce a potřebuje. Sami se do nabídky podívejte a jednoduše se přesvědčte, že si i vy na sto procent vyberete. Navíc si můžete jednoduše potvrdit to, že je pro vás toto řešení správnou volbou. Najděte si reference a recenze a jednoduše si ověřte to, co vám říkáme. Díky tomu budete mít jistotu, že se vám koupě vyplatí. Kontaktujte specialisty a dohodněte se na tom, na čem potřebujete. Dostanete díky tomu vybavení, které je pro vás správnou volbou. ball