Rubriky
Dovolená

Když je dovolená zrušena

Klidně se může stát, že den před tím, než máte jet na dovolenou, přijde zpráva nebo vám někdo zavolá, že je vaše dovolená zrušena a to z nějakého důvodu. Může to být důvod, který je zcela logický, ale také to může být důvod, který logický příliš není. Tak jako tak bude vaše dovolená zrušena a je pochopitelné, když budete kvůli něčemu takovému naštvaní.

Je jasné, že když se něco takového stane, člověk z toho rozhodně nadšený nebude, protože je jistě v té době již sbalený a už se těší na to, až bude moct vyrazit.

pěkná pláž

Pokud se vám stane, že vám den před dovolenou zavolají, že byla vaše dovolená zrušena, pak se rozhodně dožadujte vrácení peněz v plné výši. Mělo by to být možné. Pokud to možné nebude, pak si vyberte jinou dovolenou, která bude v takové výši, v jaké byla ta dovolená, na kterou jste se tolik těšili.

Je pravda, že může vzniknout nějaká mimořádná situace na místě, kde jste chtěli jet a z důvodu bezpečnosti vás zde nepřepraví, protože si nikdo nepřeje, aby se vám nebo vaší rodině něco stalo. Něco takového je velice logickým důvodem. Určitě bychom našli ale i důvody, které příliš logické nejsou, jako je například ten, že pro vás v hotelu nemají volný pokoj a to i přesto, že danou dovolenou máte objednanou už několik měsíců dopředu. V tomto případě se není čemu divit, že člověk bude naštvaný a bude zuřit.

nachystaný kufr

Pokud se dostanete do takové situace, opravdu je pochopitelné, že budete naštvaní, ale určitě byste si neměli vylévat zlost na ty, kteří byly pověřeni k tomu, aby vám zavolali a řekli vám, že je vaše dovolená zrušená, protože oni nejsou těmi, kteří za něco takového mohou. Může za to mnohdy někdo úplně jiný. Věřte, že je spousta lidí, kteří si právě na tyhle lidi vylijí svou zlost. Daní lidé chápou, že z toho nebudete nadšeni, ale oni opravdu nemohou za to, že byl váš výlet zrušen. Pamatujte na to, že tohle nejsou ti lidé, na které byste si měli vylévat zlost. Oni jistě také nejsou nadšeni z toho, že vám musí volat a oznamovat takovou zprávu.

Rubriky
Dovolená

Dovolená u vody

Kam nejraději jezdíte na dovolenou? Já jezdím na dovolenou nejraději tam, kde je teplo. A taky mám ráda takové dovolené, kde zažiji něco netradičního a veselého. A nejraději ale jezdím na dovolenou se svým malým synem. Synovi je pět let. A musím říct, že on je opravdu pěkné číslo. Můj syn by stále někde lítal a užíval si dovolenou po celý rok.

Dovolená je zábava.

Nejraději jsme někde, kde je teplo a velké sportovní využití. A protože je momentálně letní období, tak si užíváme dovolenou někde u vody anebo v aquaparku. Můj syn má totiž moc rád tobogány a vodu, takže je jasné, že nebudeme trávit letní dovolenou někde, kde není voda na osvěžení. Nebo vy máte rádi nějakou jinou dovolenou v létě, kde není voda? Já si myslím, že právě letní dovolené jsou ve znamení vody a tobogánu. Nic si nedokážu představit tak, že bych o dovolené se někde nudila a seděla jenom doma u televize. Jsem proto velmi ráda, když mi zaměstnavatel vyšel vstříc a dal mi dovolenou. Já jsem ji totiž původně neměla dostat.

Mám  moc ráda klid přírody.

Před dovolenou jsem byla tři týdny nemocná. Skolila mě vážná nemoc a byla jsem týden v nemocnici. Potom jsem se ještě léčila další dva týdny doma. A modlila jsem se, aby mi můj zaměstnavatel potom dal dovolenou. Měli jsme totiž už se synem zamluvený relaxační pobyt v jednom hotelu, kde jsou taky lázně, nebo velký tobogán. Musím říct, že kdybychom tam se synem nejeli, tak by byl syn velmi smutný. A se synem totiž jezdím tak dvakrát nebo třikrát ročně na dovolenou, aby můj syn měl pěkné dětství. Chci, aby můj syn potom mohl na za krásná dětská léta dobře vzpomínat. A myslím si, že dovolená je pro každé dítě velmi důležitá. Já jsem takové štěstí ani neměla. Já jako dítě jsem na dovolené byla opravdu vždy jen náhodou, protože moji rodiče na to neměli peníze. Tak já to chci svému synovi všechno dopřát, aby byl na tom lépe než já.

Rubriky
Dovolená

Batole na dovolenou do zahraničí? Na co myslet a čemu se vyvarovat?

Plánujete dovolenou do zahraničí s dítětem, batolecího věku? Pak musíte pořádně promyslet, kam pojedete na dovolenou, jakým dopravním prostředkem budete cestovat, jak dlouho potrvá cesta. Sice se těšíte na dovolenou, ale musíte hlavně myslet na svoje dítě. Výběr vhodné destinace a počasí je velmi důležité. Vaše batole může být poklidné a zvyklé na změnu prostředí, ale jsou i batolata, co to snášejí hůř. Proto než se rozhodnete někam vycestovat mimo ČR, vyzkoušejte, zda to zvládne. Jestli Vaše dítě těžce snáší změny, raději vyčkejte. Není nic horšího, než když se rodiče vidí na dovolené, bez ohledu na svého potomka. Zda risknete cestu s malým dítětem, je na každé rodině. Jsou rodiče, kteří jsou odvážnější a cestují s batolaty. Najdeme ale rodiče, co si raději počkají, protože jim to přijde urychlené a zbytečně riskantní.

Maminka s batoletem na pláží u moře

NA CO BY RODIČE MĚLI MYSLET, NEŽ VYRAZÍ NA DOVOLENOU S BATOLETEM MIMO ČR?

° Vyhýbejte se velmi horkému, vlhkému a chladného počasí

° Vynechejte příliš dlouhé cesty

° Velký časový posun Vašemu dítěti taky neprospěje

° Dejte přednost nízkým horám

° Vyhledávejte pro děti dovolené na venkově

° Přímořský klimat je prospěšný

 

Jak vnímáte rodiče, co táhnou batole na dovolenou mimo ČR? Připojíte se nebo raději počkáte, až Vaše dítě bude starší a bude mít z toho rozum?

Batole, které si hraje na pláži s kyblíkem

ZJISTĚTE SI DŮLEŽITÉ INFORMACE, NEŽ VYRAZÍTE NA DOVOLENOU S BATOLETEM

° Jestliže plánujete cestu do exotických zemí, pak nezapomeňte svoje batole naočkovat. To jaké očkování Vaše dítě dostane, doporučuje lékař. Ono totiž záleží na tom, do jaké země budete cestovat. Rozhodně je očkování nezbytnou součástí Vaší dovolené.

° Děti do tří let jsou velmi choulostivé na změny. Jestliže s dítětem cestujete k moři, pak je vhodné nevolit hlavní sezónu, kdy je největší horko. Příliš velké teplotní výkyvy jsou pro Vaše dítě nebezpečné, ze zdravotního hlediska. Vynechte opalovací rituál s dítětem, do věku tří let. I když je dítě ve stínu, vždy je zapotřebí opalovacího krému s nejvyšším UV filtrem. Nezapomeňte na dostatek tekutin pro Vaše dítě, aby nedošlo k dehydrataci. Dbejte u nich na sundání mokrých plavek, tím předejdete zánětům močových cest.

° Cestujte pokud možno autem. Pro dítě je to nejlepší varianta. Může se prospat, můžete kdykoli udělat přestávku. Pauza by měla být častěji. Nezapomeňte dítěti přibalit nějaké zábavné hračky, aby se nenudilo. 

° Rozhodně není doporučováno cestování autobusem delší cesty. V autobusu nemá dítě potřebný komfort, ať se to týká spánku nebo přebalování. Za jízdy by mohlo být neklidné a křikem může rušit ostatní cestující. Nehledě na to, z hygienického hlediska to není ta správná volba. V autobusu můžete očekávat vydýchaný vzduch, velké horko, zima, průvan.

° Cestování vlakem už není taková hrůza. Zde má dítě více prostoru, než v autě nebo letadle. Může se procházet, spát. Oceníte toaletu, která je k dispozici.

° Pokud na dovolenou budete cestovat letadlem, Vašemu dítěti to nemusí ani vadit. Ale můžou u něj nastat bolesti hlavy při klesání, tak jako u dospělého. Pokud potřebujete dítě zklidnit, pak je doporučeno mu zakrýt nos i ústa a krátce mu dýchněte do pusinky. Je to jednoduché a bezpečné pro Vaše dítě. Doporučeno při vzlétání a přistání. Výběr sedadla v letadle berte na zřetel, kvůli dítěti budete potřebovat více prostoru.

° Během dovolené může u dítěte nastat nějaký zdravotní problém, proto myslete na léky. Dítě se může potýkat s úžehem, úpalem, průjmem, poštípání hmyzem, které může být velmi nebezpečné.

° Myslete na pestrou stravu a hodně tekutin. Vybírejte ubytování na úrovni. Pokud možno, vařte si sami ze svých potravin.

Jestli si chcete dovolenou užít, nemusíte cestovat daleko a vystavovat dítě velkému riziku. Není na škodu nějaký ten rok počkat, až bude Vaše dítě starší. Bude vnímat vybranou dovolenou mnohem intenzivněji, než batole. Pečlivě si předem vše naplánujte, aby Vaše dítě mělo vše potřebné a nebylo nijak omezováno. Nezapomeňte na důležité informace, které budou rozhodujícím faktorem, pro rozhodování o Vaší dovolené.