Co můžete udělat, aby vám to doma vonělo? Ne vždy stačí voňavka z obchodu, tohle vyzkoušejte!

Nemůžete se zbavit zápachu ve své domácnosti? Proč nám to někdy doma nepříjemně zavání a jak si s těmi pachy poradit? Co vždy zaručeně funguje? 

Co můžete udělat, aby vám to doma vonělo? Ne vždy stačí voňavka z obchodu, tohle vyzkoušejte! 

Krásně svěží a voňavou domácnost by si přál mít každý z nás, ale někdy se po příchodu domů, nestačíme divit. Doma může zapáchat cokoliv, pachy se drží v lednici ale i ve starších šatních skříních, na nábytku nebo v kobercích či sedacích soupravách. Možná jste už vyzkoušeli nejrůznější přípravky z obchodů, vždyť osvěžovače vzduchu se dají koupit zcela běžně. Jenže ne vždy tyhle voňavé věci z obchoďáků skutečně pomáhají. Co tedy vyzkoušet a jak se proti zápachu v domácnosti bránit? 

provoňte domov

Odkud to jde? 

Pokud máte doma kuřáky, může to být právě cigaretový kouř, co vám doma nevoní. Určitě je vždy lepší, poslat kuřáka na cigaretu ven nebo na balkon, pokud si ale přeci jen nemůžete cigaretu doma odpustit, vsaďte na citrusové slupky. Slupky z pomeranče, mandarinky, citronu, limetky nebo grepu nikdy nevyhazujte a naopak si je nasušte. Vůně z citrusů je silná a navíc vám dokonale pohltí cigaretový odér. Citrusové slupky můžete rozmístit po domě, můžete je dát do pytlíčku a rozvěsit anebo je zkuste nasypat do misky a umístit do místnosti, kde se kouří. Nepříjemný zápach z cigaretového kouře, který se doma drží, i když dobře vyvětráte, bude rázem pryč. 

Jenže ne každý doma kouří a příčinou zápachu v domácnosti může být více. Hodně často je zdrojem lednice, v tom případě, dejte do lednice malou misku nebo talířek, kam nasypete jedlou sodu. Jedlá soda vytáhne nepříjemné pachy a pohltí je a to nejen v lednici. Pokud máte doma starší koberce nebo křesla a sedací soupravu, nasypte na ně jedlou sodu a nechte ji chvíli působit. Sodu pak jen vysajete vysavačem. 

sušené květiny

Co se starším nábytkem? 

Pokud máte starší dům a v něm i starší nábytek, může se vám zdát, že cítíte zatuchlinu. Ta může ulpět i na oblečení. V tomto případě vám pomůže opět soda nebo ocet. Octem, který smícháte z vodou je dobré omýt podlahy a také nábytek, pachu se okamžitě zbavíte. Využít můžete i nasušené bylinky, do skříní se často dávají pytlíčky se sušenou levandulí, což vás ochrání i před moly. Zkusit pak můžete i mletou kávu, kterou můžete taktéž nasypat do malé nádobky a umístit ve skříni nebo po domě. 

Tyhle ty triky mnohdy zaberou lépe a rychleji, než ty nejlepší osvěžovače vzduchu. Nasušit si můžete i nejrůznější směs bylinek a květin a pak jen stačí směs naaranžovat a umístit do místností. Až přijdete domů, konečně ucítíte onu svěží vůni.