Jde to i bez registru

Převážná část zájemců o hypotéku se obrací na běžné bankovní ústavy, které si své budoucí klienty ověřují, co se týká jejich příjmů a především záznamu v registru dlužníků. Tzv. bonita je velmi zásadní pro schválení hypotéky, pokud by si peněžní ústav tyto informace neprověřil, vystavil by se případnému riziku, v případě záznamu v registru pak odmítne banka hypotéku poskytnout.
dům v bublině na dlani.png
Co dělat, když banka zjistí záznam v registru
Většina lidí není klasický nezodpovědný dlužník, a přesto se ocitne na seznamu v registru, někdy opravdu postačí jen málo a s tímto negativním záznamem pak nemáte šanci získat v bance hypotéku. Pro ty, kteří se v takové nepříjemné situaci ocitli, je zde řešení. Možností je hypotéka bez registru, kde jsou přeci jen o něco nižší nároky na žadatele než v běžné bance.
Hypotéka bez registru
Jak už sám název napovídá, žadatel není ověřován ohledně záznamu v registech, stejně tak nemusí dokládat výši své mzdy a naději na získání hypotéky mají i ti, kteří se potýkají s exekucí. Tím, že se některé věci požadované u jiných ústavů neověřují, zkracuje se tím i doba na poskytnutí hypotéky. Hypotéka bez registru má i několik dalších výhod, nemusíte uvádět, na co přímo peníze použijete, můžete si koupit dům, chatu nebo bytovou jednotku, stejně tak máte možnost z půjčených peněz konsolidovat hypotéku, kterou již máte. Je zde také možnost využití při splacení exekučního titulu.
bankovka na domku.jpg
Kdo si může o hypotéku požádat
Jedním ze základních předpokladů je věk nad 18 let. Nemusíte uvádět důvody, pro které byla vaše žádost u banky zamítnuta. Jedinou věcí, která po vás bude požadována, je záruka v podobě nemovitého majetku. Požádat si můžete u kterékoliv nebankovní instituce. Předem byste si měli ale ověřit solidnost instituce a získat maximum informací, nejlépe na internetu, kde najdete spoustu recenzí od stávajících klientů.