Křížem krážem Českou republikou na kolech!

Jízda na kole může být pro někoho vyloženě utrpení, pro někoho naprostá relaxace. Pokud se řadíte do druhé skupiny lidí, neváhejte a vydejte se objevovat naši zemi právě na kole. Povrch u nás je oproti jiným zemím jen málo zvlněný, nemáme žádná extrémní převýšení a zároveň se stále více investuje do cyklistických tras, které většinou vedou kolem řek, nebo jsou pro projíždějící cyklisty naučné.
cyklisté v horách.jpg

Třeboňsko

Ráj pro všechny začínající cyklisty. Protože je Jihočeský kraj známý pro své rybníkářství, vedou cyklostezky kolem rybníků a lesů. Jihočeský kraj je jedna velká rovina, sem tam menší kopeček, který zvládne vyjet každý. Tato část Česka je tedy jako stvořená pro rodiny s malými dětmi, které chtějí dovolenou strávit aktivně na kolech a nechtějí se ničit v kopcích. Jihočeský kraj také nabízí nádherné památky, ke kterým samozřejmě tyto cyklostezky vedou. Jednou z památek je město Český Krumlov, Zlatá stoka nebo hrad Rožmberk.
projížďka ve dvou.jpg

Novohradské hory

Novohradské hory poskytují trochu více adrenalinu, co se týče sjezdů a kopců. Stezky většinou nejsou vyasfaltované, jak tomu bývá na Třeboňsku, za to si však užijete nefalšovaně čistou přírodu, skály a lesy. Ubytování většinou cyklisté řeší prostřednictvím kempů, kde přespávají většinou jen jednu noc a další den se zase posunou o kousek dál, do jiné části této chráněné oblasti.

Šumava

Pokud se rozhodnete pro Šumavu, nečekejte rovinky. V této oblasti si dáte do těla nejvíce. Můžete však své výlety spojit s nádhernými vyhlídkami na celé pohoří, s tradiční šumavskou kulturou či sportovními akcemi a festivaly, které se na Šumavě v období léta konají!

Jihočeský kraj poskytuje velké množství míst, která stojí za to navštívit jak pěšky, tak na kolech. Doufáme, že se do Jihočeského kraje zamilujete, ať už zvolíte rovinaté a klidné Třeboňsko nebo divokou Šumavu!