Nechte stěhování raději na květen nebo na září


Lidský život je na této planetě plný zvratů a překvapení, někdy příjemných, jindy děsivých. Tyto situace však nevznikají náhodou, je to jen odraz našeho myšlení a konání. Kdo si to uvědomí, bude lépe chápat i vlastní zodpovědnost za svůj život a bude se vyhýbat problematickým situacím. K těm také patří výběr vhodného data pro stěhování.

stěhování domu

Jestliže si termín stěhování nemůžete volit sami, a nedá se to nijak změnit či zastavit, musíte se přizpůsobit dané situaci a těžit z ní maximum pozitivity, ovšem je-li výběr dne zcela ve vaší režii, pak neváhejte ani minutu, vezměte do ruky tužku a papír a sepište si důvody, proč se vyhnout některým nevhodným obdobím.

Čemu se při stěhování vyhnout

Víkendy a svátky – v těchto dnech potkáte na ulicích největší procento lidí, kteří nemají co na práci a můžete být pro ně vhodným středem pozornosti. Je to nepříjemné například kvůli zdržování pro neustálé vyptávání se, někteří vaši sousedé mohou mít uštěpačné poznámky kvůli blokování výtahu nebo nepořádku či hluku atp. Mnohem lepší je stěhování v pracovních dnech.

stěhování příbytku

Zimní období – příliš nízké teploty vzduchu mají nepříznivý vliv na psychickou pohodu a přidá-li se k tomu kluzký chodník a neustálá nutnost oblékání a svlékání oděvů a bot, bude to velmi namáhavé a otravné.

Letní tropy – podobné je to i v létě, kdy udeří tropické horko, a v takové chvíli byste jistě byli raději někde u vody, než uvízlí v nákladním výtahu s šatní skříní. V létě také hrozí úpal a úžeh a dehydratace organismu.

Kdy se tedy přestěhovat

Prozíraví lidé si volí termíny stěhování bytů v Praze na jaře nebo na podzim v pracovních dnech, nejlépe ve středu a ve čtvrtek s pátečním volnem. Ideálními měsíci jsou květen a září. V této době se nejlépe soustředíte na samotný stěhovací proces a nejste rozptylováni mnoha lidmi na ulicích a nepřízní počasí.