Odstraňování chloupků krok za krokem

Časté holení dráždí kůži, ale také se po čase stane velmi otravným. Navíc pokud se holíte špatným způsobem. Jaké jsou nejčastější chyby při zbavování se ochlupení, jež mají na starosti zarůstání chloupků a následně jejich vyhnisání?
elektrický holicí strojek
· Spolehlivý nástroj
Nejdůležitější je, aby byl nástroj, ať už žiletka nebo strojek, čistý, ostrý a pokud možno co nejnovější. Platí zlaté pravidlo: měňte žiletku strojku tak často, jak vám to peněženka dovolí. Po každém použití vyčistěte depilační strojek. Máte-li tupé žiletky, je velká pravděpodobnost, že přenáší bakterie a tím způsobuje záněty. Navíc celou proceduru odstraňování ochlupení prodlužuje. Rozhodně je lepší pořídit si dražší, ale flexibilní hlavice s třemi až pěti břity – tímto holítkem se dostanete i ne snadno přístuná místa jako jsou kolena nebo intimní oblasti. Proces zbavování se chloupků to urychlí, ale také bude výsledek příjemnější na dotek. Cestovní holítka by doopravdy měla být pouze poslední a velmi krátkodobé řešení.

· Kdy se oholit?
Nespěchejte. Užijte si sprchu nebo koupel; pokožka bude měkčí díky vodě, a póry se roztáhnou díky horké páře. Chloupky se tak stávají pružnějšími a poddajnějšími, což znamená, že půjdou mnohem lépe odstranit. Díky zvětšeným pórům je také menší šance, že budou chloupky zarůstat a zhnisávat.
· Peeling
Než přejdete k samotnému aktu holení, použijte peeling na oblast, kterou chcete zbavovat nechtěných chloupků. Pokud chloupky leží při pokožce, použijte starý tvrdý zubní kartářek. Na intimní oblast použijte kondicionér a nechte ho působit asi minutu. Holení pak bude snazší.
strojky na holení
· Nikdy nasucho
Zatímco depilační strojek se může používat jen na suchou pokožku, žiletka nikoli. Vždy dbeje na to, aby byla pokožka vlhká a nejlépe použijte i hydratační krém určený na holení. Je lepší než pěna.
· Správný směr
Jestli máte chloupky příliš dlouhé, použijte nůžky a až potom holítko nebo depilační strojek. Pokud máte citlivou kůži, neholte se proti směru růstu. Holení v protisměru lze použít pouze v případě, že netrpíte na zarůstání chloupků.