Péče o jemné vlasy

Dnes se nosí dvě věci: lesk a objem. Což je u jemných vlasů takový malý zázrak. Jejich odolnost je velmi nízká, jsou úzké, lámavé a většinou také vysušené. Což také znamená, že vůbec není složité je poškodit. Fénování nebo prudké rozčesávání je může úplně zničit – a pozitivní vliv nemá na jemné vlasy ani žehlení nebo kulmování. Na druhou stranu kadeřníci ani nedoporučují těžké vlasové masky či kúry a není dobré kombinovat několik různých přípravků na vlasy.
světle zrzavé vlasy
Pomoc zvenčí
Pakliže máte jemné vlasy, můžete k jejich odolnosti přispět vy sami. Jak? Doplňky stravy, například. Zinek, křemík, želatina a keratin či selen – to je jenom výběr toho, co všechno si můžete pořídit v lékárně, aby bylo vašim vlasům (ale také nehtům a pleti) lépe. A nejdůležitější látka? Tekutý kerain – to alespoň tvrdí odborníci.

Kdy uvidíme rozdíl?
Začneme-li brát vitamíny a minerály, které se doporučují brát při potížích s vlasy a nehty, uvidíme rozdíl přibližně za čtvrt roku. Zásadou je však každodenní péče, a to začíná výběrem šamponu a také kondicionéru na posílení struktury vlasu.

Styl pro jemné vlasy
Toužíte-li po objemu vlasů, kadeřníci a tylisté doporučují použít pěnové tužidlo. To je ideální nanést do mokrých vlasů a rozčesat je od kořínků do délek. Skvělou pomocí při vytváření objemu je také pudrový sprej, který dělá vlasovou strukturu pevnější a odolnější. Důležité ale je, aby množství tužidla nebylo moc, kadeřníci uvádějí, že by pěna měla být asi o velikosti pingpongového míčku nebo o něco větší, a rozčesat se musí hřeben s velkými zuby rovnoměrně – od kořínků po konečky. Také se pak vlasy lépe tvarují při foukání.
barevné vlasy
Rovné vlasy
Jsou účesy, které jsou pro rovné vlasy jako stvořené. To jsou převážně rovné střihy ve stejné délce, nebo prostříhávání v horní části. Velmi elegantní je také mikádo těsně pod uši. Hitem letošního podzimu jsou zapletené vlasy do nejrůznějších copů – určitě to nezapomeňte vyzkoušet, uvidíte, jak procitnou vaše lícní kosti.