Proč se udržovat v kondici?

Procházky, aktivní chůze, běh, turistika, plavání, bruslení, lyžování, gymnastika, atletika, tenis, pilates, jóga zkrátka vše co Vás napadne. Proč? Proč je důležité se věnovat své dobré fyzické kondici. To si myslím, že nemusím připomínat. Ale opakovaní je matka moudrosti.

Zdraví
V prvé řadě podpoříme své zdraví, obezita a různé ostatní civilizační nemoci mohou propuknout spíše u jedince, který je pasivní a nesportuje než u člověka, který jak se říká má tuhý kořínek a pravidelně sportuje.

Psychická pohoda
Cvičení nám pomáhá k  psychické pohodě. Při sportu se vyplavují endorfiny, hormony štěstí, které tlumí bolest a nám způsobují dobrou náladu a o to přeci jde. Když sportujeme, chceme být šťastní, že pro sebe něco děláme. Chceme být třeba i v kolektivu a nebo se sami třeba proběhnout parkem nebo lesem.
V dnešní době stoupá popularita jógy. Kdy se tělo protáhne a mysl uklidní při pomalé hudbě. Pravidelné cvičení se pak stává i dobrým zvykem. 

Jóga jako cesta ke zdraví

Prevence
Ano i sport nám může ušetřit nemalé částky za léky, fyzioterapie a následně i může ovlivňovat schopnost regenerace po úrazu. Člověk, který je zvyklý se hýbat pravidelně a stane se mu úraz snáz se vrátí do běžného života než člověk, který je celoživotně pasivní. Takový člověk pak sahá po lécích, terapiích, dlouhých léčebných kůrách, lázních a ostatních berličkách. 
Lázně a masáže by měli sloužit člověku jako potěšení a prevence. Když už jsou jako léčebná kůra bývá to z důvodu, že člověk se dostatečně nevěnoval prevenci.

 

Procházka i turistika je krásná věc.

Spánek
Když si jdu zacvičit musím, říct že můj spánek je hlubší. Každý kdo někdy zažil dlouhou procházku po horách a nebo vytrvalostní plavání musí uznat, že když už se dostane do postele spí jak miminko. 
Tělo potřebuje přirozeně pohyb.

Sex a krásné tělo
No a na poslední, příčku no spíš se to mělo dát na první je sex a přitažlivost těla. Když někdo cvičí a má dobrou kondici přirozeně se k tomu váže jeho atraktivita. Tělo, které je ochablé v nás přirozeně vyvolá soucit a tělo, které je obalené svaly zase touhu a uznání.
Čím je Vaše fyzická kondice lepší tím budete prožívat i kvalitnější sex. Více si budete moci dovolit v rámci vaší fyzické kondici.