Spotřebiče

Elektrifikace je prostě nutností, bez ní bychom se vrátili o spoustu let zpátky. Netvrdím, že by to této planetě a přírodě nebylo ku prospěchu, ale přece jen…

Schválně si zkuste spočítat spotřebiče, které máte doma. Myslím ty, které si berou elektřinu ze zásuvek, spotřebiče na baterie netřeba brát v potaz. I když, samozřejmě, stále zůstávají spotřebičem. Ale nás zajímat nebudou. Proč, to pochopíte později.

jističe

Nuže, kolik jste jich napočítali? Jen obyčejná domácnost se dvěma dětmi se neobejde bez desítky. Že ne? Počítali jste třeba žárovky? No tak vidíte, ačkoli se nás také nebudou týkat, počítat se musí.

A nyní k jádru pudla. Vzpomeňte si kdy, pokud tedy vůbec, byla u spotřebičů udělána revize? Jasně, žárovek se netýká, ale třeba počítačů, elektrické trouby, nebo rychlovarné konvice ano. Námitka, že se nikdy nic nestalo neobstojí. Nestalo, ale stát může. Byli byste překvapeni, kolik požárů zavinily vadné konvice a jiné přístroje. Jen se podívejte na web hasičů a uvidíte sami . Budete hodně překvapeni. A také se řádně podívejte na materiální škody. Je docela možné, že vám po požáru kvůli spotřebiči nezbude ani ta střecha nad hlavou. A pokud pojišťovně nepředložíte doklad o provedení revize, nemusí dojít k plnění z její strany. Polopaticky, nedostanete ani floka. Ale ušetřili jste za revizního technika.

přímotop

Elektro revize spotřebičů je totiž jeho práce a jeho živobytí. Je to on, kdo vlastně chrání vaši rodinu před požárem, nebo před velmi nebezpečným úrazem. A ten může mít někdy ten nejhorší scénář.

Je samozřejmé, že vás k revizi nikdo nutit nemůže. Není na to zákon. Ale právě proto byste měli ve vlastním zájmu podniknout nějaké kroky, aby byla právě vaše domácnost bezpečná. A nevěřte tomu, že přístroj v záruce bezpečný je. Mě by být, ale nikdy nevíte, co je vevnitř. Právě s elektro revizí spotřebičů získáte jistotu.