Umí staří lidé s technikou?

Ať chceme nebo ne, technika je velmi důležitá a musí se stále zdokonalovat, protože bychom se tak zastavili na jednom místě, a to takhle nejde. Lidé jdou dál, společnost jde dál, všechno jde dál, a výjimkou není ani technika. To je právě to hlavní, co se stále zdokonaluje a díky čemu jsme i my dokonalejší a dokonalejší. Bez techniky bychom toho moc nedokázali, protože jsou práce, které se týkají jen a pouze techniky, kde lidé techniku řídí a bez kterých by se například některé věci nemohly vyrábět tak rychle, jak se vyrábí. Díky tomu máme všeho dostatek, protože jsme techniku zapojili při výrobě, kde je jí nejvíce potřeba. Tam zastupuje technika naši sílu a my můžeme jen dohlížet na to, jak dobře to dělá. Lidí je na planetě víc a víc, a proto bychom nic nestíhali. Díky technice jde vše ale jak po másle a stíhá se vyrobit to, co je potřeba. A nejen to.

technika

Vše se samozřejmě netočí jen kolem výroby, ale technika je důležitá celkově, protože do ní patří samozřejmě technologie jako mobilní telefon, počítač a podobně a díky technice zkrátka máme to, co v dnešní době používáme nejčastěji. Techniku používáme všichni každý den, i ti nejstarší. Umí však ti nejstarší s technikou zacházet a používat ji?

 notebook

Vždycky všichni slýcháváme větu: „Mi se tu něco objevilo a já té technice moc nerozumím, vždyť to víš.“ Takové podobné věty slýcháváme opravdu často, ale ona to zas tak pravda úplně není. Mobilní telefony nezaujímají veškerou techniku. A staří lidé přeci pracují i s klasickou troubou, nebo televizí, se kterou umí poměrně dobře, protože to jsou věci, které existují už delší dobu. Starším lidem totiž dělá problém nová technika, se kterou nevyrůstali a setkali se s ní až teď, když už jsou ve starším věku. Avšak s technikou jako takovou rozhodně umí, to ne že ne. A někteří umí dokonce i s těmi mobily, takže to je jen takový mýtus, že staří lidé technice nerozumí. Vždyť oni jsou ti, díky kterým dnes máme to, co máme. Museli dát technice totiž nějaký tvar.