V mladém rostlinném výhonku najdete to nejlepší z přírody

Klíčení semínek je zábava na dlouhé roky, která je tak snadná, že se vám nikdy neomrzí. Jak by taky ne, když na jejím konci stojí úroda v podobě hromady křupavých výhonků, které si zamilujete.

Čím dál více lidí se dnes zajímá o zdravé stravování. Ale mnoho lidí odradí, že zajistit si takovou výživově hodnotnou a kvalitní stravu může být mnohdy složité, a v neposlední řadě i drahé. Přece jen, taková čerstvá zelenina něco stojí, tím spíše, pokud jde o kvalitní produkci. A v zimě se ceny za dovozovou produkci šplhají k astronomickým číslům.
klíček hrášku

Pokud vás něco takového trápí, tak jste s velkou pravděpodobností ještě neslyšeli o klíčení semínek. Právě mladé výhonky rostlin jsou nabité tím nejcennějším, co nám samotná příroda nabízí. A jak by ne, vždyť rostlina musí svého potomka zásobit na jeho cestu životem všemi důležitými látkami nezbytnými ke správnému růstu. A tyto látky, které obsahují mladé, klíčící rostlinky, přijdou vhod i našemu zdraví. A není snazší způsob, jak je ze semene získat, než jej naklíčit.

Semena slouží jako jakési konzervy důležitých látek pro mladou budoucí rostlinku. Někdo tak může namítnout, že nejsnazší způsob, jak se k nim dostat, je sníst rovnou semena samotná. Ale tak to není. Mnohé z těchto prospěšných látek se začnou ze semen uvolňovat až ve chvíli, kdy mladá rostlinka odhodí ochranné semenné obaly, které ji chrání před konzumenty. Takže pokud sníte celé semeno, může se klidně stát, že vaším trávicím traktem projde beze změny, aniž by vás nějak obohatilo.
houby se zeleninou

Ovšem na takovou přírodní pojistku lze snadno vyzrát tím, že semena namočíte a necháte je nabobtnat. Tím se spustí proces klíčení a vy tak navíc získáte to nejcennější z přírody v dobře stravitelné, a nadto velice chutné podobě. A nebudete k tomu potřebovat nic víc, než vhodnou nádobu na klíčení a samozřejmě semínka k tomu.