Vydejte se s námi po stopách vúdú

Najděte na mapě Guinejský záliv, a právě tam se nachází Zlaté (zlatonosné) pobřeží, tedy místa, kde kolonizátoři, převážně z Británie, nacházeli spoustu nerostných surovin. Tam, okolo řek Niger, Volta a také Kongo, se rozléhá téměř neznámý a poměrně malý stát: Ghana.

Tato oblast má velice nehezkou minulost. Nejenom že zde otrokáři kupovali otroky, kterými se dále obchodovalo převážně pro Ameriku, ale také do Evropy, i když v malé míře. Kolonie zde také produkovaly mnoho jiných věcí, které se vyvážely do zemí jako Nizozemí, vznikající USA, ale také Portugalsko a Španělsko.
Koloniální architektura zde zanechala svůj otisk
Ale i své památky. Například Portugalci zde zanechali památník otrokům, který je nádherně vidět už od moře, a to z velké dálky.
– Hlavní město je obehnáno opevněním, ale také podivné svatyně
Navštivte v Akkře Cape Coast pevnost, která připomíná hrůznou minulost, genocidy a pirátské napadení této oblasti v minulosti.

Město Kumasi

Pokud vás zajímají ghanské tkaniny, navštivte město Kumasi. Zdejší kente jsou tkaniny barvené přírodními barvivy.

Trhy pod širým nebem

Pokud chcete zažít skutečný život v Ghaně, vydejte se za místními kmeny. Ty dodnes vyznávají synkretická náboženství, jako je santería, voodoo nebo candomblé. Říká se, že některé kmeny jsou nebo byly kanibalistické. Ale možná to je jenom turistická pobídka.

Ghana je dnes samostatné území
Kdysi byla na tomto území Ašantská říše, a ačkoli Britové a Portugalci se pokusili zavést do této země násilím svou civilizaci, dodnes se zde uchovaly místní tradice, například Ašantský král zde stále panuje.
1. Najdete tady pláže, ale také posvátné jezero
2. Vdejte se na bývalý trh otroků, uvidíte, že vás při pohledu na vyvýšené pódium, kde se otroci dražili, bude mrazit v zádech
3. Nečekejte ani vystavěnou infrastrukturu, ale ani hotely
4. Ghana je jednou z nejchudších zemí Afriky