Význam znakového jazyka dítěte

Výhody znakového jazyka pro kojence

Zde jsou některé z výhod výuky znakového jazyka vašich dětí:

vyšší schopnost porozumět verbálnímu jazyku, zejména mezi prvním a druhým rokem.
rychlejší využití schopnosti verbální komunikace
rané používání větného tvaru ve verbální komunikaci
snížení nářku a křiku batolat
lepší vztah mezi rodiči a dětmi
možné zvýšení IQ
Znakování zlepšuje zkušenost člověka s učením po zbytek života.
Většina rodin využívajících znakový jazyk tvrdila, že malé děti mohly rodičům v klíčových obdobích vyjadřovat více, dokonce i pocity.
Každý rodič dítěte rozumí. Může být těžké vědět, proč se dítě chová tak, jak se chová. Gesta však umožňují dítěti vyjádřit se jinak.

m

Jaký je nejlepší způsob, jak naučit batole znakový jazyk?

Musíte vytvořit znak pokaždé, když vyslovíte frázi v každodenním životě. Tajemstvím je oddanost a vytrvalost: Vyslovte frázi „mléko“ a udělejte gesto „mléko“ pokaždé, když dítěti nabídnete mléko.

Specialisté radí, že jakákoli gesta, která se rodiče rozhodnou zpočátku zavést, musí být použita v kombinaci s hlasitým mluvením. Je nezbytné vždy ukázat gesto a vyslovit frázi nebo slovo.

Nikdy se nenechte odradit, pokud dítě okamžitě nezopakuje gesto. Budete to muset ukázat několikrát během několika dní, dokud to nedostanou.

Následující návrhy vám pomohou učit se rychleji:

Začněte zobrazením pouze několika symbolů
Pro rodiče bude snadné zapamatovat si, kdy ukazovat gesta, a pravidelně je provádět. Začněte pouze slovy, která považujete za prospěšná, jako je „jíst“, „pití“ nebo „spát“.
Důsledně vyslovujte slova, která gesto představuje.
Rodiče chtějí, aby gesta sloužila spíše jako odkaz na mluvenou komunikaci, než aby ji nahrazovala. Pokračujte v používání gesta, kdykoli vyslovíte výraz, který představuje – kontinuita je důležitá.

m

Nebuďte při odhlašování příliš rychlí.
Batolata získávají opakováním. Když se tedy ptáte dítěte, zda má žízeň, použijte mnohokrát gesto „napít“ a také frázi dotazu jedinečným způsobem každou chvíli: „Chceš něco k jídlu?“ „Chtěl bys jídlo?“ atd. Při vytváření gesta pro věc jej naznačte, uveďte umístění a následně proveďte postup ještě třikrát.
Po několika týdnech soustředění se na počáteční signály rozšiřte slovní zásobu batolete pomocí gest věcí, které ho vzrušují. Děti obvykle rychle a rády gestikulují předměty nebo lidi, které zbožňují, jako jsou knihy, hračky, panenky, čepice, dokonce i domácí mazlíčci nebo stvoření jako štěně, papoušek nebo ryba.