Zahřejte se v chladných dnech

Vzhledem k tomu, že může být zima pěkně vlezlá, je potřeba se opravdu pořádně zahřát, ať už můžete být doma v teple u krbu, nebo musíte jít ven.
zasněžený strom a lavička
Jak se zahřát doma
Možná vám tato část článku přijde zbytečná, ale i doma můžete být pořádně zmrzlí. Jak se zahřát pokud topení nestíhá nebo i přes vysokou teplotu doma je vám prostě zima?
1. Pořiďte si kvalitní deku, do které se můžete celí zamuchlat a nevylezte až do jara. Jedná se o velice příjemný způsob jak se zahřát.
2. Uvařte si velký hrnek čaje nebo kávy. Teplý nápoj je skvělým způsobem jak se zahřát. Pokud navíc zvolíte nápoj s obsahem kofeinu nebo teinu, výborně podpoříte krevní oběh a prokrvíte si končetiny.
3. Nohy v teple jsou základ. Asi jste to poslouchali od babiček už v dětství a věřte, že měly pravdu. Pokud budete mít nohy v teple, pak vám bude teplo i po těle. Vsaďte na teplé ponožky třeba i s beránkem či s příměsí merino vlny.
4. Elektronické vychytávky jsou sice nákladnější variantou, ale klidně po nich sáhněte. Na trhu seženete vyhřívané dečky, vibrační lázně na nohy či elektrické dečky na nohy… Nechte se rozmazlit.
mráz na okně
Jak se zahřát venku
Zimní vycházky jsou romantické a určitě se na ně vypravíte velice rádi. Spousta lidí však musí v tomto počasí i pracovat venku spoustu hodin v kuse. Jak se na to připravit? Pokud musíte i v chladném počasí ven, nezbývá vám nic jiného, než se pořádně vybavit, abyste nezmrzli. Velkým pomocníkem v chladných dnech je především termo prádlo, které koupíte ve sportovních potřebách i v některých klasických obchodech. Pořiďte si také pořádnou bundu, která opravdu zahřeje a nezapomeňte i na pořádné boty, aby vám nebyla zima od noh. Na delší pobyty v mrazu se také vybavte speciálním krémem, který vám ochrání nezakryté místa v obličeji. Krém do mrazu by měl být především mastný a ne hydratující. Další možností je připravit si teplý čaj či kávu do termosky s sebou.