Volný byt?

Časy, kdy si někdo podal žádost o byt a bylo mu vyhověno v rozmezí pěti let jsou asi již dávno pryč. Ostatně ani tehdy to nebylo zase tak jisté. Chtělo to štěstí a náhodu, nebo otevřenou ruku pro úplatky. I nyní si samozřejmě (jak kde) lze žádost o byt podat. Jenže mladí nad tím mávají rukou, že mají času dost a když najednou přijde doba na ženění, protože se očekává dítě, je už pozdě.

byty v paneláku

Pokud tedy mladí uspějí s inzerátem, a mají štěstí, mohou se stěhovat někde do podnájmu. Nebo pronájmu. Ano, i mezi těmito pojmy je podstatný rozdíl, ale není zde místo na rozbor těchto termínů.

Tou dobou také mladí poznají, že je lépe mít něco svého a začne jejich pátrání jak na to. A touto cestou zkoumání a pátrání se možná doberou až k pojmu společenství vlastníků bytových jednotek.

Co to znamená? Zcela „přesnou“ informaci nám přinese nový občanský zákoník, kde se mimo jiné praví že, „Společenství vlastníků je právnická osoba…“ Uff.

byty s balkony

Opustíme tedy řeč úřední a pokusíme se to vysvětlit normální mluvou, a to mluvou přirozenou. Tady, jak se praví, „jak nám jazyk nebo huba narostla“.

A hned si dáme příklad, abychom se v tom dlouho nepatlali. Pokud si vaše děti chtějí koupit byt v paneláku, mohou se tím stát členy výše jmenovaného. A jejich povinnosti a práva budou sdílena s dalšími nájemníky v témže domě. A tak se mohou dostat k bydlení.

Samozřejmě, že to nemusí být panelák, může to být kdekoli, ale není zde místo na pečlivé rozebírání.

Pokud se vy, nebo kdokoli hodlá stát členem společenství vlastníků bytových jednotek, musí si k tomu nalézt odpovídající službu. A tu najde tak, že si klikne zde v tomto článečku na modrý odkaz výše a ihned bude přesměrován tam, kde mu sdělí podrobnosti a další informace.

Nu, a až se vše dozvíte, můžete začít přemýšlet o tom, co s informacemi a co s dalším životem.